O mnie

tardis

Zajmuję się programowaniem od dawna. Od roku 2000 pracuję przy serwisach internetowych i systemach on-line. Programowanie to nie tylko praca ale i pasja.

Miałem okazję brać udział w małych i dużych projektach programistycznych. Nie tylko programuję ale też projektuję architekturę systemów IT, zajmuję się bazami danych oraz kierowaniem projektami.

Nie jest mi też obca praca analityka, negocjacje z klientem czy prowadzenie i budżetowanie projektów.

Moja historia

2012-2014

W firmie Novamedia Innovision kierowałem zespołem programistów, który rozwijał Platformę Aplikacji Logico. W ramach tej platformy przedsiębiorstwa typu MPK, MZA itp. mogły zarządzać różnymi aspektami działania taboru. Rozkłady jazdy, nadzór, monitoring, diagnostyka, punktualność… to niektóre z funkcji platformy Logico.

W ramach pracy nad platformą brałem też udział w jej promocji i negocjacjach oraz wdrożeniach u klientów.

2005-2012

Doświadczenia z WN PWN pozwoliły wraz ze znajomymi założyć firmę VM.PL zajmującą się informatyką dla wydawnictw. W ramach tej firmy stworzyliśmy m.in. system zarządzania procesem wydawniczym Tau. System ten wspomagał tworzenie słowników i encyklopedii w takich wydawnictwach jak WSiP oraz Wydawnictwo Dolnośląskie (obecnie Publicat).

Innym ciekawym projektem był customowy CMS dla wydawnictwa Wiedza i Praktyka. Na bazie tego CMS uruchomiliśmy 10 portali z płatną treścią takich jak Portal Finansowo-Księgowy, Portal Kadrowy itp.

2000-2006

Od roku 2000 pracowałem w firmie Vulcan Media nazwanej później pwn.pl. Firma została przejęta przez Wydawnictwo Naukowe PWN gdzie później zostałem głównym webmasterem. Tworzyłem wiele stron składających się na serwis internetowy pwn.pl.

Najciekawszym serwisem z tamtych czasów jest poradnia językowa PWN (nadal działająca), którą od strony informatycznej stworzyłem od zera. Wspierałem również tworzenie niektórych książek oraz pomagałem językoznawcom poradni w odpowiedziach na bardziej informatyczne pytania.

1995 – 2000

W latach ’95-2000 programowałem na komputerach Amiga. Assembler dla procesorów MC680x0 pochłaniał wiele godzin przy komputerze. Brałem udział w Amigowej demoscenie gdzie współpracowałem m.in. z magazynem „Strata Czasu” oraz tworzyłem elektroniczną wersję pisma „Zielone Brygady”.

1988

Przygodę z programowaniem zacząłem w roku 1988. Wtedy to w szkole w San Diego, California uczyliśmy się tworzyć grafikę w języku Logo. Na komputerach Apple II proste komendy poruszające „żółwiem” pozwalały rysować na komputerze zamiast kredkami na kartkach. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *